Naporna pot v zadnjih dneh je terjala svoj davek, zato smo se izpred motela odpeljali nekoliko bolj pozno kot ponavadi. Prvi cilj je bil 6 milj (10 km) oddaljen muzej podjetja Intel.
V muzeju smo izvedeli veliko zanimivosti o podjetju ter njegovih ustanoviteljih. Gordon E. Moore (znan po Moorovem zakonu) in Robert Noyce sta podjetje ustanovila leta 1968. Še v istem mesecu sta od hotelske verige odkupila pravico do uporabe imena Intel, ki je sestavljeno iz izraza Integrated Electronics (integrirana elektronika). V nadaljevanju razstave so predstavljeni izdelki, ki so pomembno vplivali na razvoj podjetja in tudi moderne družbe, proces izdelave čipov, maketa proizvodnega obrata in čista soba za izdelavo procesorjev.
Po koncu ogleda smo obiskali še trgovino s spominki, kjer smo bili presenečeni nad ugodnimi cenami.
Sledilo je kosilo v eni izmed neštetih restavracij s hitro prehrano in že smo se odpravili proti glavnemu cilju današnjega dne, univerzi Stanford, ki je na lanski Timesovi lestvici univerz bila uvrščena na visoko 3. mesto.
Po nekaj minutnem iskanju prostega parkirnega mesta, smo kombija uspešno (in pravilno) parkirali.
Prosto uro smo z veseljem izkoristili za individualno raziskovanje kampusa te prestižne univerze.
Bili smo navdušeni nad lepo negovanimi tratami, čistimi potmi, lepimi stavbami in živahnostjo kraja. Povsod se je dalo opaziti študente, ki so večinoma v naglici hodili proti svojemu cilju. Le redki so sedeli in uživali v sončnem kalifornijskem dnevu. V centru kampusa stoji cerkev (Stanford Memorial Church), ki jo je Jane Stanford postavila v spomin na svojega moža Lelanda, ustanovitelja univerze.
Nekaj minut prostega časa smo namenili tudi ogromni univerzitetni trgovini s spominki, ki je zraven oblačil, knjig, športnih rekvizitov, hrane in pijače ponujala tudi elektroniko.
Nekaj po četrti uri sta nas pozdravila Adrijan in Andrej, ki sta nam na kratko predstavila univerzo in svoje delo na njej. Kasneje se nam je pridružil še Jure Leskovec. V veliko veselje nam je bilo, da nam je eden najuspešnejših slovenskih raziskovalcev predstavil svoje delo in z nami delil nasvete do uspeha. Druženje je kar prehitro minilo, pred odhodom smo si ogledali še originalno ohišje prvega Googlovega serverja (ki je bil sestavljen iz duplo kock) in repliko garaže, v kateri sta William Hewlett and David Packard ustanovila eno najbolj znanih podjetij za izdelavo strojne opreme.
Po dolgem dnevu smo imeli večerjo v veganski restavraciji. Ker nas večina ni poznala veganske kulinarike, smo bili pred obrokom nekoliko skeptični. Ko smo dobili hrano, pa se je izkazalo, da so bili vsi dvomi odveč. Dan se je torej končal kot se spodobi, z okusnim obrokom.